Nindžucu

18. června 2007 v 0:38 | Tomoe |  Bojová umění
Nindžucu vzniklo v oblasti Iga v jižním Japonsku v provincii Mie. Podle pověstí již v roce 593 kníže Šotoku použil tyto bojovníky pro tajné výzvědné úkoly.Nindžové byli využíváni pro špionáž, průzkum, doručování tajných zpráv, sabotážní činnost a zabíjení. V různých částech Japonska vznikaly postupně další skupiny nindžů, nejmocnějšími se stala kromě skupiny z Iga také skupina z Koga v prefektuře Šiga. Ve druhé polovině 17.století začalo nindžucu posltupně vymírat, tajné metody a techniky byly naštěstí zaznamenány pro budoucí potřebu v Tygřím svitku nindžů z Koga (Tora no maki)

Vyznání nindži
Zmizím a ztratím se v noční temnotě, své tělo změním ve dřevbo nebo kámen; propadnu se do země a budu procházet stěnami či zavřenými dveřmi. Budu létat jako prák, proměním se v rybu a budu žít pod vodou. Budu mnohokrát zabit, avšak nepřijdu přitom o život. Změním svůj obličej a vzhled nebo se stanu neviditelným, dokážu chodit mezi lidmi aniž by mě postřehli. Jsem NINDŽA.

Mými rodiči jsou nebesa a země
Mým domovem je mé tělo
Mou silou je má věrnost (loajalita)
Mým kouzlem je můj výcvik
Můj život i má smrt je moje dýchání
Mé tělo je sebeovládání
Mé oči jsou slunce a měsíc
Mé uši jsu jemnost a citlivost
Mým zákonem je sebezáchova
Mou silou je přizpůsobivost
Mou ambicí je plné využití každé příležitosti
Mým přítelem je moje mysl
Mým nepřítelem je neopatrnost
Mou ochranou je správně provedená akce
Mými zbraněmi je cokoli co existuje
Mou strategií je být vždy o krok dopředu
Má je cesta nindžucu

Závazná pravidla nindžů

1. Nikdy a nikomu nesmějí zjevit, že jsou nindžové
2. Všechny metody a techniky, jimiž se ve svém výcviku naučili, nesmějí být za žádných okolností ukázány či vyzrazeny žádné osobě, která není příslušníkem stejné skupiny/rodiny.
3: při obdržení rozkazu, ať je jakýkoliv, musí být tento proveden bez jakýchkoliv otázek. to platí, i kdyby rozkaz přikazoval zabít přítele, člena vlastní rodiny či sám sebe.
4. Nikdy nikomu a za žádných okolností nesmí být prozrazeno nic o nindžově úkolu ani o tom, kým byl najat.
5. Pokud upadne nindža do zajetí a neexistuje-li šance na únik, musí buď znetvořit svůj obličej k nepoznání anebo se sám usmrtit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama